Semmi nem elég: Ukrajnának még több lőszerre, légvédelemre, kiképzett katonára van szüksége az EU főképviselője szerint
Kaja Kallas úgy véli, ha Európának nem sikerül elrettentő erővel hatnia, az veszélyes üzenetet küldhet az agresszoroknak.
Cameron beszéde kielégítette a berzenkedő euroszkeptikus torykat, szabad döntést kínált az el nem kötelezett választópolgároknak, és üzent a kilépést ígérő Függetlenségi Párt híveinek.
„Nem maradhatott ki a beszédből az EU »demokratikus deficitje« sem. Cameron úgy véli, nem gyengíti, hanem erősíti a tagországok szövetségét, ha Brüsszel bizonyos jogokat visszaad a nemzeti parlamenteknek, a választók ugyanis végső soron ezek tagjait tekintik igazi képviselőiknek. Vagyis érvelése szerint tagjai akarnak maradni az EU-nak, de nem tekintik magáért való célnak, hanem eszköznek. Nem az a cél, hogy Európa 27 országa – és a későbbi csatlakozók – egyetlen államot alkosson, hanem az, hogy egy rugalmas, önmagát változtatni tudó és akaró, a tagállamok sajátos érdekeit mindig szem előtt tartó szövetséget, amely a közös érdekeknek nem a sajátos érdekek rovására akar érvényt szerezni.
A másik »igen, de…« a briteknek szól: »Igen, mi, konzervatívok meg akarjuk adni nektek a döntés jogát, hogy megmaradjunk-e az unióban vagy ne, de ezt csak akkor tehetjük meg, ha előbb 2015-ben a mi kezünkbe adjátok a hatalmat.« Ez volt a két év múlva kezdődő választási hadjárat első kortesbeszéde. Kielégítette a berzenkedő euroszkeptikus torykat, szabad döntést kínált az el nem kötelezett választópolgároknak, és jelezte a kilépést ígérő Függetlenségi Párt híveinek, ha a konzervatívokra voksolnak, elérhetik, hogy népszavazáson szavazhatnak a kilépés mellett.”